čtvrtek 5. července 2012

Nejkratší možný výlet

31. srpna 2011

Byl poslední srpnový den. HanS za mnou přijel do Brna, kde jsem byla do té doby po táboře sama. Přijel den předtím z Ostravy na kole proto, aby se učil. Jenže celý den otravoval, že se mu učit nechce. Pořád vymýšlel, že bychom mohli raději na kolo, až mě nakonec přesvědčil, že je dobrý nápad, když pojedeme na kole aspoň k přehradě a budeme se učit tam.
Už jsem se moc těšila, tak jsme se oblíkli a já i s helmou na hlavě vyrazila do sklepa pro kolo... Které tam ale nebylo.
Nevím, kdo mi ho ukradl, snad ho osud potrestá, každopádně ten den už jsme na žádný výlet nejeli. Sbohem žlutý Raptore, obávám se, že už tě žádné jiné kolo nikdy nenahradí.

Ještě ten večer

28. července 2011 - večer

Okamžitě jsem uznala svou chybu, že sice nechápu proč, ale opravdu je Dragoun v Hlučíně už dnes. Přišla mi odpověď:
„Tak nasedni na kolo a jedem.“
Sice je to neuvěřitelné, ale sbalila jsem si věci k taťkovi, v rychlosti vše vysvětlila zaskočené mamce a utíkala i s kolem na autobus. Potkali jsme se v Porubě a vyrazili.
Tahle část byla pěkná, jeli jsme furt po rovince a až na to, že se mě HanS pokusil párkrát z kola shodit (ale jen opatrně, abych se vylekala, ale nespadla) a že se předváděl, jak umí jezdit bez držení, byla cesta bez většího vzrušení.
Dragouna jsme pak poslouchali v klidu z lavičky u hospody, kde jsme si dali nejdřív kafe, pak nealkoholické pivo. Potkali jsme Betty, a tak jsme si zůstali ještě na Kryštofy. Pak už se ale blížila půlnoc, tak jsme chtěli vyrazit domů. Taťka se několikrát ptal, jestli pro nás má přijet a jestli mi HanS opravdu připevní přední světlo, protože na tom půjčeném kole žádné nebylo.
Připevnil. Ale nějak se mi to nezdálo. Hned po prvním kilometru jsme sjížděli z hlavní cesty a já volala za sebe volala:
„Honzí! To světlo svítí nějak křivě! Jestli tu bude díra, tak do ní vjedu a spadnu!“
„Tak zastav, já ti to spravím.“
No a najednou tam byla díra a já spadla.


Fakt to bolelo, nevěděla jsem, jestli omdlím, nebo budu zvracet, ale víc jsem si přála, abych omdlela a už to nebolelo. HanS mě držel a já mu chtěla říct, že omdlím, ale najednou se to začalo zlepšovat, tak jsem místo toho řekla:
„Bože! Úplně nové tepláky!“
Pak jsem volala taťkovi, aby pro nás přijel. Myslel si, že se nám jen nechce jet v dešti (jo, začalo pršet), tak nás nechal čekat asi hodinu. Koleno mi pořádně napuchlo a ještě po roce dost bolí.